Mladé 2021 – první vína letošního ročníku v prodeji

Milovníci moravských vín nemusejí čekat ještě několik týdnů na Svatomartinská vína.

Vinaři z Annovino Lednice vyrobili první letošní vína s předstihem. Ve středu 13. října se stočila a míří za svými zákazníky do celé České republiky. Umožnuje to moderní technologie vinařství.

„Letošní rok pro nás nebyl z hlediska počasí ideální, ale i tak se můžeme těšit na další unikátní ročník. Je to rok návratu ke klasickému výrazu moravských vín. Vína budou svěží, ovocitá a se živou kyselinou. Pro naše zákazníky nabízíme už teď ovocnou „Müllerku“ a voňavý Muškát moravský,“ sdělil jednatel vinařství Annovino Ing. Roman Žďárský.

Mladé: Müller Thurgau + Chardonnay

Díky unikátní kupáži má víno jemnou žlutozelenou barvu. Vůně vína je ovocná a expresivní. Dominují tóny meruňky, květin a tropického ovoce. Chuť vína je příjemně ovocná, šťavnatá, plná a svěží.

Mladé: Muškát moravský

Muškát s jemně světlou zelenou barvou. Vůně vína je intenzivně muškátová a podpořená tóny tropického ovoce. Chuť je šťavnatá, příjemně ovocná a dlouhá. Víno doporučujeme podávat k lehkým předkrmům.

Společnost je zhruba ve 2/3 vinobraní. Na vinohradech ještě dozrávají hrozny Pálavy a Ryzlinku vlašského. Letos bude k dispozici zhruba tolik suroviny pro výrobu vína jako v loňském roce. Kvalita vína by měla být i díky technologii řízeného kvašení a individuálnímu přístupu k jednotlivým šaržím hroznů a vína na vyšší úrovni a s převahou přívlastků.

Mladé je ochranná známka společnosti Annovino Lednice a představuje první vína nového ročníku. Elegantní, svěží, hravá a na rozdíl od Svatomartinských vín mohou být polosuchá. I proto jsou zákazníky tak oblíbená.

První vína ročníku 2021 na e-shopu: https://eshop.annovino.cz/mlade-a-svatomartinske

Chci sdílet tento článek
Translate »