AMONIT Vinařství Lednice

AMONIT Vinařství  Lednice s.r.o.

Symbolem vinařství se stal Amonit – pravěký živočich dávných moří, kde se dnes rozkládají vinohrady. Za vinařstvím v srdci Moravského ráje stojí zkušení vinaři Jindřich Sobota a Roman Žďárský.

Vína jsou šťavnatá, ovocitá a s příjemnou mineralitou. Kromě vinařství stojí za návštěvu i Valtické Podzemí – Podzemní město vína (unikátní labyrint historických vinných sklepů). Vinařství nabízí také odrůdové chlazené burčáky a specialitu Višňák (burčák z višní).

Rodinné vinařství Sobota & Žďárský

Zakladateli vinařství AMONIT jsou vinaři Jindřich Sobota a Roman Žďárský. Oba spolu působí v oboru už od roku 1990. V 90. letech se specializovali především na výrobu sektů a jsou i autory prvních „dětských sektů” na světě — Rychlých špuntů.

Posledních 15 let se soustředí nejen na typická vína z Lednicko-valtického areálu, ale také na záchranu vinařské historie — od obnovy Valtického Podzemí až po výrobu originálního nábytku ze starých vinných sudů.

 

Historie

Nejsme jen klasickým rodinným vinařstvím navazujícím s úctou na odkaz našich předků a vizionářského rodu Lichtenštejnů. Jsme významnými vinařskými inovátory.

Naše vinice najdete v lokalitách, kde se kdysi rozlévalo třetihorní moře, na dohled hladinám zdejších rybníků a tak blízko slunci, jak jen to jde. 

Vinohrady šetrně obhospodařujeme a hrozny zpracováváme nejmodernějšími technologiemi.

Naší výkladní skříní je odrůda Rulandské šedé, velkou radost nám dělají také odrůdy Hibernal, Ryzlink vlašský, Tramín, Pálava, Rulandské modré a Veltlín zelený.

Oblíbili jste si i klarety, přírodně sladké výběry až po výběry z bobulí a cibéb. Ochutnejte naše jedinečné Lednické Višňové nebo Honey’s, tedy Medové. Tato patentovaná kombinace vína, ovoce a medu se už zabydlela i v zahraničí. Kvůli kvasným nápojům (višňáku a burčáku) jsme dokonce vynalezli Burčákomaty  unikátní zařízení které je uchovává v prvotřídní kvalitě.